Asbis otrzymał status certyfikowanego partnera platformy NVIDIA HGX.

ASBIS ROZSZERZA OFERTĘ HANDLOWĄ VAD DZIĘKI PLATFORMIE NVIDIA HGX COMPLEX

ASBIS Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT i CE na wschodzących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a także producent własnych marek: Prestigio, Canyon i Perenio, po zakończeniu procesu certyfikacji otrzymał status certyfikowanego partnera platformy NVIDIA HGX. Tym samym ASBIS prezentuje w swojej ofercie kompleksowe rozwiązanie oparte na procesorach graficznych jednego ze światowych liderów rynku NVIDIA, opracowane specjalnie na platformę NVIDIA HGX.

Wszystko to stanowi dodatkowy krok w rozwoju oferty biznesowej ASBIS i potwierdza silną pozycję ASBIS jako dystrybutora projektów IT I CE.

W związku z szybkim rozwojem rynku gier, rynek GPU rozwija się bardzo dynamicznie. Zbiór danych rośnie, sieci stają się coraz bardziej złożone, a wymagania dotyczące opóźnień rosną zgodnie z oczekiwaniami użytkowników.

NVIDIA jest uważana za jednego ze światowych liderów w dziedzinie procesorów graficznych opartych na sztucznej inteligencji (AI). Od ponad 25 lat firma jest pionierem w wizualnych koncepcjach obliczeniowych w rozwiązywaniu problemów, których nie potrafią konwencjonalne komputery. Platforma NVIDIA HGX zapewnia wydajność, efektywność i elastyczność potrzebne do uruchamiania produktów i usług AI nowej generacji w chmurze, centrum danych, sieciowych urządzeniach peryferyjnych i samodzielnych urządzeniach.

W wyniku uzyskanego certyfikatu i uzyskanego statusu partnera platformy NVIDIA HGX, ASBIS już teraz oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania (sprzęt i oprogramowanie) do tworzenia platform NVIDIA HGX: HGX-1, HGX-2 oraz najnowszej generacji Platforma HGX A100.

Jak skomentował Yuri Slukhay, szef Server Focus Group i BDM w ASBIS Enterprises Plc: „ASBIS rozwija swoją ofertę usług zorientowanych na biznes poprzez współpracę z liderami rynku, takimi jak NVIDIA, Supermicro, Gigabyte, ASUS. Do tej pory oferowaliśmy ich produkty, ale tylko jako certyfikowany partner platformy NVIDIA HGX możemy zaoferować naszym klientom kompletne rozwiązania zawierające oprogramowanie. W ten sposób nasza działalność NVIDIA również się rozwija. Oferujemy między innymi instalację serwera, do 5 lat wsparcia sprzętowego, instalację Linuksa oraz testy porównawcze gotowych modeli sieciowych. Już teraz oferujemy te rozwiązania naszym klientom ”.