Bang & Olufsen wprowadza na rynek nowy Beosound A1

Odrodzenie ikony Bang&Olufsen

Bang & Olufsen wypuścił Beosound A1 drugiej generacji, nagradzany przenośny głośnik Bluetooth duńskiej luksusowej marki audio, który został przeprojektowany tak, aby zawierał szereg ulepszeń w zakresie wydajności i wzornictwa. Beosound A1 drugiej generacji jest wyposażony w wyrafinowaną, cieńszą konstrukcję, która jest w pełni pyłoodporna i wodoodporna, ma znacznie lepszą żywotność baterii z maksymalnie 18 godzinami odtwarzania przy typowej głośności, odnowiony interfejs użytkownika i – pierwszy w przypadku głośnika tylko z Bluetooth – wbudowany asystent głosowy Alexa. Bardziej wydajny i łatwiejszy w użyciu – najlepszy właśnie stał się lepszy.

"Nasz pierwszy głośnik A1 był lubiany przez klientów za połączenie minimalistycznego wzornictwa, mobilności, mocnego dźwięku i wbudowanego zestawu głośnomówiącego, dzięki czemu rozmowa z rodziną i przyjaciółmi była łatwa i przyjemna. Nowy Beosound A1 wykorzystuje te cechy i ulepsza je pod każdym względem”, mówi Christoffer Østergaard Poulsen, wiceprezes Bang & Olufsen ds. Zarządzania Produktem.

Wyrafinowana i cieńsza konstrukcja

Beosound A1 zachowuje swój elegancki kształt i unikalne kontury, stworzone we współpracy z renomowanym duńskim projektantem przemysłowym. Druga generacja jest o 7 procent lżejsza od oryginału i ma świeże spojrzenie na wzór otworów, z nieco lżejszą obudową i stożkową podstawą. Skórzany pasek – stylowy, kluczowy element zwiększający łatwość przenoszenia,  sprawia, że Beosound A1 pozostaje jednym z najbardziej wszechstronnych produktów do zawieszania. 

Przyciski zostały przeprojektowane i zmieniono ich położenie, aby poprawić ogólną interakcję użytkownika. Przyciski są teraz umieszczone bliżej paska, aby ułatwić ich lokalizację, a także mają większe i wyraźniejsze symbole, a jednocześnie wskaźnik LED został przesunięty na górę głośnika, co znacznie poprawia jego widoczność pod każdym kątem.

We wnętrzu Beosound A1 znajdują się dwa przeprojektowane przetworniki zapewniające jeszcze wyraźniejszy dźwięk 360 stopni: 3,5-calowy głośnik średniotonowy z aluminiową membraną, wykorzystujący potężny neodymowy system magnetyczny, 3/4-calowy głośnik wysokotonowy oraz zaawansowane filtry DSP zasilane przez parę 30-watowych wzmacniaczy klasy D. Głośnik jest teraz wyposażony w kodek adaptacyjny aptX dla jeszcze lepszych doświadczeń słuchania bezprzewodowego.

Pierwszy na świecie asystent głosowy Bluetooth

Nowy Beosound A1 drugiej generacji to pierwszy głośnik Bluetooth z wbudowanym asystentem głosowym Alexa, który ułatwi dostęp do muzyki, wypróbuje nowy przepis lub zagra w grę z rodziną. Korzystając z technologii Far Field, Alexa może być aktywowana z odległości do 5 m, w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu, i pozostaje responsywna do 3 godzin po wyłączeniu1. I jak wszyscy dobrzy asystenci, Beosound A1 jest niezawodny – najnowszy kodek Bluetooth 5.1 zapewnia najlepszą łączność i dokładność.

___________________________________

Dostępne jako aktualizacja oprogramowania od trzeciego kwartału 2020.

Wydajność baterii nowej generacji

Nowy Beosound A1 znacznie poprawia żywotność baterii. Beosound A1 oferuje teraz do 18 godzin słuchania przy typowej głośności (70 dB) w porównaniu do 4 godzin w pierwszym wydaniu i do 48 godzin przy umiarkowanej głośności (55dB) w porównaniu do 24 godzin w pierwszej edycji. Co więcej, nowy system ostrzegawczy LED ostrzega o niskim zużyciu energii i łatwo łączy się z aplikacją Bang & Olufsen, aby pokazać stan baterii.

W pełni wodoodporny do głębokości 1 m

Beosound A1 drugiej generacji posiada teraz certyfikat IP67 dla spokoju ducha w sytuacjach, gdy głośnik jest narażony na działanie wody i pyłu. Stopień ochrony IP67 oznacza, że głośnik jest odporny na wnikanie wody do głębokości 1 m przez 30 minut i jest bezpieczny od piasku i brudu, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się muzyką na zewnątrz zarówno przy basenie jak i na plaży.

Trzy mikrofony zapewniające doskonałą jakość połączeń

Druga generacja zawiera teraz 3-mikrofonowy zestaw głośnomówiący, który w połączeniu z Beosound A1 zapewnia znacznie lepszą czystość rozmów. To sprawia, że łatwo i przyjemnie jest wpaść do znajomych i rodziny, a Microsoft Swift Pair i Google Fast Pair daje szybką konfigurację, jeśli chcesz użyć głośnika do biznesowych połączeń konferencyjnych.