BlackBerry oferuje rozszerzone możliwości wykrywania i reagowania (XDR) dzięki nowym innowacjom w zakresie cyberbezpieczeństwa

BlackBerry oferuje rozszerzone możliwości wykrywania i reagowania (XDR) dzięki nowym innowacjom w zakresie cyberbezpieczeństwa 

Firma wprowadza na rynek nową generację BlackBerry® Optics 3.0 i BlackBerry® Gateway dla ZTNA

Ogłoszono BlackBerry Limited (NYSE: BB; TSX: BB) BlackBerry® Optics 3.0,oparte na chmurze rozwiązanie nowej generacji do wykrywania i reagowania w punktach końcowych (EDR) oraz BlackBerry® Gateway, pierwszy produkt firmy oparty na sztucznej inteligencji Zero Trust Network Access (ZTNA). Oparte na podejściu, zapobieganiu i sztucznej inteligencji, nowe funkcje zabezpieczeń punktów końcowych i sieci BlackBerry pomogą zróżnicować strategię rozszerzonego wykrywania i odpowiedzi (XDR) BlackBerry.

Według Forrester [1], „XDR ujednolica EDR z innymi narzędziami bezpieczeństwa i biznesowymi. EDR zapewnia szczegółową widoczność i zapewnia precyzyjne działania związane z reakcjami dla punktów końcowych. Brakuje jednak widoczności i działań reagowania dla innych części firmy, takich jak telemetria sieci niezwiązana z punktami końcowymi, zachowania poczty e-mail i środowiska chmurowe, pozostawiając analitykę bezpieczeństwa, aby nadrobić zaległości. XDR zapewnia niezbędną widoczność i kontrolę dla innych części firmy poprzez integracje, które łączą dane EDR z innymi rodzajami telemetrii ”.

Nowa architektura natywna dla chmury i funkcja Advanced Query, która stanowi podstawę Optics 3.0, są integralną częścią strategii BlackBerry XDR. Dzięki Optics 3.0 funkcje wykrywania zagrożeń AI Edge i automatycznej reakcji działają bezpośrednio na urządzeniu końcowym, dzięki czemu incydent można złagodzić niemal w czasie rzeczywistym. Wynikowe dane telemetryczne, alerty i dane kryminalistyczne są przechowywane w jeziorze danych w chmurze wraz z danymi telemetrycznymi niezwiązanymi z punktem końcowym. Specjaliści ds. Bezpieczeństwa mogą następnie wyszukiwać i analizować dane telemetryczne z wielu źródeł, aby uzyskać lepszy wgląd i kontekst w środowisku bezpieczeństwa organizacji.

BlackBerry Gateway oznacza wejście firmy do ZTNA zarówno dla aplikacji SaaS, jak i lokalnych. Zbudowana zgodnie z podejściem „Najpierw zapobiegaj i najpierw chroń”, architektura Zero Trust firmy Gateway pomaga organizacjom zmniejszyć ryzyko związane z dostępem do sieci, zakładając, że każdy użytkownik, punkt końcowy i sieć są potencjalnie wrogie, dopóki tożsamość nie zostanie uwierzytelniona. W miarę jak firma buduje swoją architekturę XDR, Gateway dostarcza dane telemetryczne ZTNA, które zostaną dodane do danych w chmurze.

„Cieszymy się, że nasza wizja rozszerzonej architektury wykrywania i reagowania nabiera kształtów” – powiedział Billy Ho, wiceprezes wykonawczy ds. Inżynierii produktu w firmie BlackBerry. „Same tradycyjne zabezpieczenia punktów końcowych nie wystarczą, aby poradzić sobie z wyrafinowanym krajobrazem zagrożeń. Nasze kompleksowe podejście do cyberbezpieczeństwa jest głęboko zakorzenione w Cylance AI i ML, aby zapewnić lepszą widoczność i ochronę przed obecnymi i przyszłymi cyberzagrożeniami. W ramach naszej mapy drogowej XDR będziemy nadal dodawać nowe produkty i dodatkowe źródła telemetrii bezpieczeństwa, takie jak zachowanie użytkowników, tożsamość, sieć, dane, aplikacje i chmura do jeziora danych w chmurze Optics 3.0. Umożliwi to korelację danych, zautomatyzowane przepływy pracy, automatyczne wykrywanie zagrożeń, aby umożliwić bardziej wydajne i efektywne wykrywanie i reagowanie. ”

BlackBerry Gateway, gdy jest zintegrowany z BlackBerry® Protect zaawansowany, oparty na sztucznej inteligencji produkt zabezpieczający punkty końcowe, zapewnia kompleksową ochronę przed zagrożeniami atakującymi urządzenia, sieci i tożsamość użytkownika. BlackBerry Protect wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zapobiegać znanym, nieznanym i zero-day zagrożeniom, podczas gdy BlackBerry Gateway zapewnia dostęp do sieci biznesowych tylko za pomocą zaufanych i sprawnych urządzeń.

BlackBerry Optics 3.0 będzie dostępny w drugim kwartale 21, a BlackBerry Gateway będzie dostępny w maju 2021 roku. 

Dowiedz się więcej >>