GIGABYTE rozszerza serwery dla procesora Ampere® Altra® Max Processor

 Poznaj nowy serwer wysokiej gęstości GIGABYTE H262-P60 oparty na procesorze Ampere® Altra® Max dla HPC i HCI

GIGABYTE Technology, (TWSE: 2376), lider w branży wysokowydajnych serwerów i stacji roboczych, ogłosił podczas OCP Summit wsparcie dla procesora Ampere® Altra® Max i zaprezentował nowy serwer GIGABYTE o wysokiej gęstości, H262-P60, który uosabia wydajność oraz skalowalność dla HPC i HCI. Procesor Ampere® Altra® wykazał się również dużą wydajnością energetyczną w aplikacjach, jednocześnie nabierając rozpędu, ponieważ wykorzystuje architekturę Arm, aby zapewnić x86 wydajność za swoje pieniądze.

Ampere® Altra® Max Processor

Konkurencyjność procesorów Ampere Altra i 64-bitowej architektury ARMv8 stała się bardziej widoczna, ponieważ procesor Ampere Altra Max utrzymuje ten sam TDP 250 W co Ampere Altra i jest kompatybilny pin-to-pin, ale jest w stanie dodać 60% więcej rdzeni do 128 rdzeni. W przypadku sieci, pamięci masowej lub akceleratorów jedno gniazdo obsługuje 128 linii PCIe, podczas gdy konfiguracja z dwoma gniazdami dla Altra Max obsługuje 192 linie PCIe. H262-P60 będzie dostarczany ze zaktualizowaną obsługą Altra Max.

 

 

 

H262-P60: High-density Arm Server

GIGABYTE wspiera i rozwija serwery dla procesorów Ampere Altra począwszy od pierwszej fali serwerów wydanych na początku tego roku na Computex. Druga fala serwerów będzie oferować więcej opcji z dwoma gniazdami, a zaczyna się od modelu H262-P60, który ma cztery węzły i obsługuje łącznie 8 procesorów w obudowie 2U. Nowy serwer z serii H ma również 8 modułów DIMM na gniazdo dla trybu pamięci 8-kanałowej i obsługuje najnowsze DDR4-3200. W każdym węźle dostępnych jest 6 dysków SATA, 1 gniazdo M.2, 2 gniazda o połowie długości i połowie wysokości, 1 gniazdo OCP 3.0, dwa porty LAN 1GbE i dedykowany port zarządzania. Dostępny jest moduł CMC do agregowania informacji z każdego BMC w każdym z węzłów w celu zarządzania na poziomie obudowy i monitorowania wielu węzłów. Ponieważ każdy węzeł ma BMC, ASPEED AST2600, umożliwia to zdalne zarządzanie i kontrolę serwera lub klastra serwerów.

Remote and Multiple Server Management

W ramach propozycji wartości GIGABYTE, GIGABYTE zapewnia GIGABYTE Management Console (GMC) do zarządzania serwerem BMC za pośrednictwem platformy opartej na przeglądarce internetowej. Dodatkowo oprogramowanie GIGABYTE Server Management (GSM) jest dostępne do pobrania na stronach produktów. To oprogramowanie może monitorować i zarządzać wieloma serwerami bez dodatkowej opłaty licencyjnej. GMC i GSM oferują dużą wartość przy jednoczesnym obniżeniu TCO i kosztów obsługi klienta.

Możliwość monitorowania i raportowania odbywa się w każdym węźle, ponieważ wbudowany BMC, ASPEED AST2600, może zdalnie aktualizować oprogramowanie układowe i rejestrować zdarzenia, jednocześnie obsługując zarządzanie kontem użytkownika i bezpieczeństwem. CMC idzie o krok dalej w zarządzaniu i może uzyskać dostęp do każdego BMC, tworząc pojedynczą ujednoliconą konsolę zarządzania, która przedstawia pełny obraz kondycji i stanu serwera.

Dowiedz się więcej >>