Globalna dostępność NVIDIA AI Enterprise ​jest dostępna dla każdej branży

Globalna dostępność NVIDIA AI Enterprise  jest dostępna dla każdej branży

Oprogramowanie NVIDIA daje setkom tysięcy przedsiębiorstw na całym świecie możliwość uruchamiania sztucznej inteligencji na VMware vSphere i serwerach zgodnych ze standardami branżowymi. NVIDIA ogłosiła dostępność NVIDIA AI Enterprise, wszechstronnego pakietu oprogramowania narzędzi i struktur AI, który umożliwia setkom tysięcy firm korzystających z VMware vSphere wirtualizację obciążeń SI w systemach NVIDIA-Certified SystemsTM.

Wiodący producenci Atos, Dell Technologies, GIGABYTE, Hewlett Packard Enterprise, Inspur, Lenovo i Supermicro oferują systemy z certyfikatem NVIDIA zoptymalizowane pod kątem obciążeń AI na VMware vSphere z NVIDIA AI Enterprise. Oddzielnie firma Dell Technologies ogłosiła Dell EMC VxRail jako pierwszą platformę hiperkonwergentną, która została zakwalifikowana jako system z certyfikatem NVIDIA dla NVIDIA AI Enterprise. Aby pomóc zespołom analityków danych w jak najefektywniejszym prowadzeniu obciążeń SI, firma Domino Data Lab ogłosiła, że weryfikuje swoją platformę Domino Enterprise MLOps za pomocą rozwiązania NVIDIA AI Enterprise, działającego na popularnych systemach z certyfikatem NVIDIA.

„Pierwsza fala sztucznej inteligencji opierała się na wyspecjalizowanej infrastrukturze, która skupiała się na pionierach w branży”- powiedział Manuvir Das, szef działu Enterprise Computing w firmie NVIDIA. „Dzisiaj jest początek nowego rozdziału w erze sztucznej inteligencji, ponieważ oprogramowanie NVIDIA zapewnia swoją transformacyjną moc w zasięgu przedsiębiorstw na całym świecie, które uruchamiają swoje obciążenia na VMware z popularnymi serwerami centrów danych”.

„Ponieważ aplikacje AI stają się krytyczne, klienci chcą uruchamiać je w swojej infrastrukturze korporacyjnej w celu zapewnienia możliwości zarządzania, skalowalności, bezpieczeństwa i nadzoru” – powiedział Krish Prasad, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Cloud Platform Business Unit w VMware. „Uruchamianie NVIDIA AI Enterprise na VMware vSphere zapewnia certyfikowaną, kompleksową platformę korporacyjną z obsługą AI, która jest łatwa we wdrażaniu i obsłudze”.

„Współpracując ściśle z firmą NVIDIA, pogłębiamy integrację naszych produktów, umożliwiając platformę Domino Enterprise MLOps współpracę z szerszą gamą procesorów graficznych NVIDIA i weryfikując ją pod kątem NVIDIA AI Enterprise” – powiedział Nick Elprin, dyrektor generalny i współzałożyciel Domino Data Laboratorium. „Ta nowa oferta pomoże setkom tysięcy przedsiębiorstw przyspieszyć naukę danych na dużą skalę”

Skala NVIDIA AI Enterprise

Dziesiątki firm z branży motoryzacyjnej, edukacyjnej, finansowej, medycznej, produkcyjnej i technologicznej na całym świecie należą do pierwszych użytkowników rozwiązań NVIDIA AI Enterprise. Wiele z nich to firmy średniej wielkości, które mogą teraz opracowywać szeroką gamę aplikacji, korzystając z najpowszechniej używanych na świecie serwerów do wdrażania i skalowania nauki o danych, konwersacyjnej sztucznej inteligencji, wizji komputerowej, systemów rekomendujących i nie tylko.

Wśród najwcześniej korzystających z rozwiązania NVIDIA AI Enterprise jest Cerence Inc., wiodący dostawca konwersacyjnej sztucznej inteligencji dla rynków motoryzacyjnych i mobilnych, z prawie 400 milionami pojazdów napędzanych przez Cerence sprzedawanych na całym świecie. Firma wykorzystuje AI Enterprise do opracowywania inteligentnych asystentów samochodowych i cyfrowych pilotów.

Ponadto University of Pisa, włoska publiczna uczelnia badawcza, wspiera szkolenia w zakresie HPC i sztucznej inteligencji w wielu dyscyplinach, aby rozwijać badania naukowe za pomocą oprogramowania NVIDIA.

„NVIDIA AI Enterprise pozwoliła nam rozszerzyć nasze wsparcie dla naszych badaczy i studentów, którzy korzystają z analityki danych oraz głębokiego uczenia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, jednocześnie ułatwiając wdrażanie tych aplikacji i zarządzanie nimi” – powiedział Maurizio Davini, dyrektor ds. technologii na Uniwersytecie w Pizie. . „Nasze testy wykazały, że ta najnowsza współpraca między firmami NVIDIA i VMware zapewnia pełny potencjał naszej akcelerowanej przez GPU infrastruktury zwirtualizowanej przy prędkościach zbliżonych do bare- metal”.

Wydajna sztuczna inteligencja na popularnych serwerach

NVIDIA AI Enterprise umożliwia specjalistom IT korzystającym z VMware vSphere uruchamianie tradycyjnych aplikacji korporacyjnych w celu łatwej i ekonomicznej obsługi obciążeń AI przy użyciu tych samych narzędzi, których używają do zarządzania centrami danych na dużą skalę i chmurami hybrydowymi.

Certyfikowane przez firmę NVIDIA systemy firm Atos, Dell Technologies, GIGABYTE, Hewlett Packard Enterprise, Inspur, Lenovo i Supermicro dla NVIDIA AI Enterprise obejmują szeroką gamę procesorów graficznych NVIDIA, w tym A100, A30, A40, A10 i T4. Te akcelerowane systemy głównego nurtu zapewniają klientom szeroki wybór opcji skalowalności, wielowęzłowej wydajności aplikacji AI na vSphere, która jest praktycznie nie do odróżnienia od serwerów bare-metal.

Dowiedz się więcej >>