Intel wprowadza na rynek dysk SSD do codziennych zastosowań komputerowych i gier typu mainstream

Dysk Intel SSD 670p zapewnia właściwą równowagę między wydajnością, kosztem i mocą dla zwykłych graczy i zwykłych użytkowników komputerów PC. Firma Intel wprowadziła dysk SSD 670p w grudniu 2020 r. (Źródło: Intel Corporation)

Opierając się na grudniowym wydarzeniu Intel Memory and Storage 2020, firma Intel wprowadziła na rynek Intel® Solid State Drive (SSD) 670p, 144-warstwowy dysk SSD oparty na czteropoziomowych komórkach (QLC).

„Dysk Intel SSD 670p jest oparty na naszej 144-warstwowej pamięci QLC 3D NAND z 128 gigabajtami na kość i zapewnia do dwóch razy lepszą wydajność odczytu, 38% lepszą wydajność odczytu losowego i do 50% lepsze opóźnienie w porównaniu z naszymi dyskami SSD poprzedniej generacji. Oferując najwyższą wydajność, pojemność do 2 terabajtów i zwiększoną niezawodność, dysk Intel SSD 670p jest idealnym rozwiązaniem pamięci masowej do cienkich i lekkich laptopów. ”- Rob Crooke, starszy wiceprezes firmy Intel i dyrektor generalny ds. Produktów i rozwiązań NAND Grupa

Jak działa? 

Opracowany przy użyciu najnowszej technologii QLC, dysk Intel SSD 670p jest wyposażony w pojemność do 2 terabajtów w jednym dysku, oferując ogromną wartość dla codziennych potrzeb obliczeniowych, a także dla zwykłych gier. W porównaniu z poprzednią generacją Intel® QLC 3D NAND SSD, dysk 670p oferuje lepszą wydajność, w tym 2-krotny odczyt sekwencyjny i aktualizację o 20% trwałości. Najnowszy dysk firmy Intel, dostrojony pod kątem małej głębokości kolejki i mieszanych obciążeń, aby sprostać wymaganiom najbardziej powszechnych potrzeb obliczeniowych, zapewnia właściwą równowagę między wydajnością, kosztem i mocą do cienkich i lekkich notebooków i komputerów stacjonarnych.

Dlaczego to ma znaczenie?

Intel rozwijał swoją technologię QLC w ciągu ostatniej dekady, aby zapewnić wydajność i pojemność potrzebną do zaspokojenia dzisiejszych potrzeb pamięci masowej komputerów PC, w tym najwyższej klasy pamięci masowej i możliwości efektywnego zarządzania dużymi ilościami danych. Dyski SSD QLC firmy Intel są oparte na technologii ruchomych bram – ich zatrzymywanie danych jest kluczowym wyróżnikiem konkurencyjnym. Nowa konfiguracja ogniw dysku Intel SSD 670p zapewnia pojemną pamięć masową zoptymalizowaną pod kątem codziennych potrzeb obliczeniowych w przystępnej cenie i pomaga przyspieszyć adopcję dysków SSD.

O firmie Intel

Intel (Nasdaq: INTC) jest liderem w branży, tworzącym zmieniającą świat technologię, która umożliwia globalny postęp i wzbogaca życie. Zainspirowani prawem Moore'a nieustannie pracujemy nad rozwojem projektowania i produkcji półprzewodników, aby pomóc sprostać największym wyzwaniom naszych klientów. Osadzając inteligencję w chmurze, sieci, brzegach i wszelkiego rodzaju urządzeniach komputerowych, uwalniamy potencjał danych, aby przekształcić biznes i społeczeństwo na lepsze. Aby dowiedzieć się więcej o innowacjach firmy Intel, przejdź do newsroom.intel.com i intel.com.