IoT Router Perenio Elegance/ Transatel SIM card

Perenio, jako integralna część grupy ASBIS, oraz Transatel ogłosili współpracę mającą na celu wzmocnienie pozycji rozproszonych pracowników przedsiębiorstw dzięki ulepszonym rozwiązaniom komunikacyjnym.

ASBISc Enterprises Plc i Transatel nawiązały współpracę w celu zintegrowania Perenio IoT Router Elegance z ogólnoświatowymi usługami LTE/5G, umożliwiając przedsiębiorstwom zapewnienie prostego, bezpiecznego i skalowalnego doświadczenia w zakresie łączności dla pracowników zdalnych. W sytuacji, gdy rozproszona siła robocza staje się nową normą, od przedsiębiorstw oczekuje się obecnie zapewnienia bezpiecznych, prostych i mobilnych rozwiązań w zakresie łączności. Współpraca grupy ASBIS i firmy Transatel zaowocowała rozwiązaniem tego nowego wyzwania i zwiększeniem wydajności pracowników zdalnych dzięki optymalnej łączności w dowolnym miejscu. Wspólnie opracowali rozwiązanie, które jest:

 • Trwałe: Niezawodne rozwiązanie zaprojektowane z myślą o braku przestojów, z przełączaniem
 • awaryjnym z sieci ethernet na sieć komórkową
 • Bezpieczne: Przesyłanie danych i stosowanie zasad polityki zaufania
 • Skalowalne: Unikalna integracja umożliwiająca wdrożenie w całym regionie
 • Elastyczne: Efektywny proces zarządzania flotą SIM z prostym i wydajnym portalem internetowym

W rezultacie, przedsiębiorstwa mogą teraz korzystać z gotowych rozwiązań obejmujących:

 • Stację roboczą prekonfigurowaną przez Perenio; 
 • Transatel z dropshippingiem,
 • Globalną łączność LTE/5G z QoS,
 • Wspólny ekosystem przedsiębiorstwa i politykę zarządzania urządzeniami,
 • Centrum monitorowania/wsparcia/operacji przedsiębiorstwa,
 • Zapasowe łączenie WAN (Fix+mobile).

Bardziej wydajny niż zwykły router, erenio’s IoT Router Elegance posiada funkcje inteligentnego domu, podwójną łączność ethernetową i komórkową, a także wbudowaną baterię, która umożliwia autonomiczną pracę z dowolnego miejsca. Ponadto, globalne rozwiązania zarządzanej łączności firmy Transatel zapewniają klientom bezpieczną łączność LTE/5G na całym świecie, z jednym punktem wsparcia, elastycznymi planami taryfowymi i wieloma innymi. Bezpieczeństwo znalazło się na czele tej współpracy, ponieważ trend pracy hybrydowej wprowadził nowe zagrożenia i rosnące ryzyko cyberbezpieczeństwa.

Według raportu NTT "2021 Global Workplace Report", 80,7% liderów IT twierdzi, że trudniej jest im dostrzec zagrożenia dla bezpieczeństwa IT lub ryzyka biznesowego powodowane przez pracowników pracujących zdalnie. W celu spełnienia wymagań CSO, oparty na Linuksie IoT Router Elegance może wdrożyć dowolną konfigurację VPN lub antywirusową, aby połączenie było bezpieczne, nawet w najbardziej odległych lokalizacjach. Dodatkowo, łączność LTE/5G firmy Transatel zapewnia zaawansowany IPSec VPN lub bezpośredni routing do centrum danych klienta. Możliwość dokładnego monitorowania użytkowania była również oczekiwana przez administratorów systemu. Dlatego też rozwiązanie to umożliwia im śledzenie, filtrowanie i eksportowanie danych SIM, SMS-ów i zużycia głosu w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

"Dążymy do tego, aby inteligentne technologie i rozwiązania oparte na IoT były powszechnie dostępne zarówno dla firm, jak i konsumentów. Dlatego też stale poszukujemy nowych możliwości strategicznego partnerstwa w ramach naszego ekosystemu. Współpraca z operatorami telekomunikacyjnymi ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ dzięki niej nasi partnerzy mogą zaoferować swoim klientom dodatkowe wartości i usługi",Sergei S. Kostevitch, CTO ASBIS brands.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia tej nowej współpracy z Perenio. Wspólnie dążymy do zaoferowania prostych, bezpiecznych i skalowalnych rozwiązań w zakresie łączności, aby wzmocnić pozycję rozproszonych pracowników przedsiębiorstw. Dodając kartę SIM Transatel do swojego routera IoT, klienci Perenio będą mogli łączyć się z najlepszymi dostępnymi sieciami komórkowymi wiodących operatorów, gdziekolwiek się znajdują", – Jacques Bonifay, CEO firmy Transatel.

Dowiedz się więcej o wspólnym rozwiązaniu Perenio i Transatel na perenio.comtransatel.com i asbis.com