Nagroda Red Dot Award 2023 zostaje przyznana grzejnikowi AENO Premium Eko Smart za wybitne wzornictwo i innowacyjność produktu inteligentnego

Grzejnik AENO Premium Eko Smart został uhonorowany prestiżową nagrodą Red Dot Award: Product Design w dwóch kategoriach – Technika grzewcza i klimatyzacyjna oraz Smart Product za wybitne wzornictwo, wysoką jakość i innowacyjność w dziedzinie ogrzewania domu.

AENO Premium Eko Smart to przełomowy grzejnik, który łączy energooszczędne ogrzewanie z zaawansowanymi funkcjami łączności. Wyposażone w łączność Wi-Fi i Bluetooth urządzenie może być łatwo kontrolowane za pomocą aplikacji mobilnej, co pozwala użytkownikom ustawiać harmonogramy, regulować temperaturę i monitorować zużycie energii w czasie rzeczywistym.

“Jesteśmy zachwyceni tym wyjątkowym uznaniem ze strony jury Red Dot” – powiedział Sergei Kostevitch, dyrektor generalny ASBIS. – “Naszym celem zawsze było oferowanie eleganckiego wzornictwa oraz inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań, które łączą w sobie najnowocześniejsze technologie. Grzejnik AENO Premium Eko Smart jest prawdziwym przełomem na rynku grzewczym, oferując konsumentom stylową, wydajną i przyjazną dla środowiska alternatywę dla tradycyjnych grzejników. Ta nagroda jest świadectwem ciężkiej pracy i poświęcenia naszego zespołu, a my jesteśmy podekscytowani dalszym przesuwaniem granic tego, co jest możliwe w ogrzewaniu. Jesteśmy dumni z tego, że AENO może dostarczyć ten innowacyjny produkt naszym klientom.”

Red Dot Design Award to najbardziej prestiżowy konkurs wzornictwa na świecie, w którym panel międzynarodowych ekspertów ocenia tysiące zgłoszeń w oparciu o kryteria takie jak innowacyjność, funkcjonalność i estetyka. Zdobycie nagrody jest świadectwem zaangażowania AENO w dążenie do doskonałości i innowacyjności w dziedzinie ogrzewania domowego. 

AENO odpowiada na silne zapotrzebowanie projektantów wnętrz i konsumentów na niepozorny design i urządzenia domowe do montażu, czyli innymi słowy na zastosowanie podejścia minimalistycznego. Minimalistyczny design pasuje do każdego wnętrza, dzięki ultracienkiemu panelowi (mniej niż 11 mm) i naturalnym materiałom. Ultracienki panel ze szkła hartowanego może być niewidoczny lub stanowić główny akcent we własnym wnętrzu. Użytkownik może zainstalować go w dowolny, wygodny dla siebie sposób i dopasować do swojego wnętrza: na podłodze, na ścianie lub pod sufitem. Na grzejniku znajduje się tylko jeden przycisk, dzięki czemu panel jest tak minimalistyczny. Wszystkie opcje inteligentnego sterowania dostępne są z poziomu aplikacji mobilnej. Grzejnik wygląda świetnie z każdego punktu widzenia!

“Jesteśmy zachwyceni tym wyróżnieniem dla grzejnika AENO Premium Eko Smart” – powiedział Serhii Fedorenko, product designer nagrodzonego grzejnika.  – Inspiracją do stworzenia nowego grzejnika o inteligentnym designie były potrzeby rynku i Klientów. Istniało zapotrzebowanie na prosty, a zarazem elegancki design, który z łatwością może stać się częścią wnętrza każdego mieszkania, biura czy domu. Grzejnik AENO Premium Eko Smart łączy w sobie inteligentną funkcjonalność, energooszczędną technologię grzewczą i minimalistyczną formę”.

Inteligentny grzejnik AENO Premium Eko Smart jest dostępny do nabycia w ponad 20 krajach w całej Europie w sklepach detalicznych, DIY oraz poprzez sieć dystrybucji ASBIS. ASBIS jest wiodącym dystrybutorem i producentem produktów IT i elektroniki użytkowej w regionie EMEA.

Dzięki innowacyjnemu wzornictwu, energooszczędnej wydajności i zaawansowanym funkcjom łączności, grzejnik AENO Premium Eko Smart jest gotowy do ulepszenia rynku ogrzewania domowego i zapewnienia konsumentom bardziej inteligentnego, zrównoważonego sposobu ogrzewania ich domów.

Informacje o AENO i grzejniku AENO Premium Eko Smart

AENO to młoda i dynamiczna marka inteligentnych urządzeń domowych, stworzona przez międzynarodowy zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów. AENO dba o klientów i stara się stale poprawiać funkcjonalność produktów i poszerzać ich możliwości. Dla zwiększenia walorów i jakości, optymalizacji logistycznych tras dostaw dla sieci handlowych i użytkowników końcowych, linia produkcyjna do wytwarzania inteligentnego grzejnika została uruchomiona w Polsce. AENO jest częścią portfolio marek ASBIS Enterprises PLC, wiodącego dystrybutora produktów IT w regionie EMEA, w zakresie dystrybucji.

Projekt opracowania inteligentnego grzejnika rozpoczął się w 2020 roku. Nad stworzeniem modelu pracował międzynarodowy zespół inżynierów z Ukrainy i Polski. Od maja 2022 roku urządzenie jest produkowane w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Polsce. We wrześniu 2022 roku ogłoszono wprowadzenie produktu na rynek europejski. Grzejnik AENO Premium Eko Smart został zaprezentowany na targach elektroniki użytkowej i sprzętu domowego IFA Berlin – 2022. Model jest dostępny do nabycia w 23 krajach: Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania, Czechy, Polska, kraje bałtyckie, Węgry, Chorwacja, Rumunia, Bułgaria i wielu innych.

Misją AENO jest uczynienie inteligentnych technologii bardziej dostępnymi, przejmując codzienną rutynę i zmniejszając ciężar prac domowych. Rodzina produktów obejmuje: oczyszczacze powietrza, nawilżacze, inteligentne grzejniki, roboty odkurzające, odkurzacze typu stick, mopy parowe, parownice do ubrań, czajniki, grille elektryczne, blendery, piekarniki elektryczne, Sous-Vide, zgrzewarki próżniowe, elektryczne szczoteczki do zębów i irygatory itp. 

O nagrodach Red Dot

Red Dot Design Award to jeden z największych konkursów wzorniczych na świecie, do którego rocznie napływa około 20 000 zgłoszeń w trzech kategoriach: Product Design, Brands & Communication Design, Design Concept. Od 1995 roku najlepsze produkty każdego roku są honorowane nagrodą Red Dot Award: Product Design.

W 2023 roku zgłoszono i oceniono produkty w 51 kategoriach konkursowych. W tym roku zgłoszenia pochodziły z 60 krajów. W tym celu zebrało się jury składające się z 43 członków. Wydali oni werdykt, które ze zgłoszeń dotyczących wzornictwa produktów spełniają kryteria nagrody Red Dot: Best of the Best na podstawie czterech zasad dobrego wzornictwa oraz biorąc pod uwagę ich społeczno-kulturowy charakter, specyficzny obszar zainteresowania technicznego i doświadczenie projektowe.

Coroczna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 19 czerwca w Red Dot Design Museum w Essen, w Niemczech.