NVIDIA dodaje Cumulus Networks do swojej jednostki biznesowej ds. sieci jako kontynuację przejęcia Mellanox

NVIDIA adds Cumulus Networks to its networking business

Nowoczesne centra danych uzyskają różne składniki, które będą przyspieszane, zdezagregowane i oprogramowane – zdefiniowane tak, aby znajdowały się w globalnych trendach wykładniczego wzrostu AI, HPC i cloud computing. 

Obciążenia się zmieniają, zestawy danych się rozszerzają, wszystkie one wymagają rozproszonej sieci zasobów obliczeniowych i pamięci, które użytkownicy muszą zaprogramować, ponieważ centrum danych rozwija się szybko w nową jednostkę obliczeniową.

Cumulus oferuje popularny pakiet oprogramowania sieciowego, od systemów operacyjnych po analitykę, co daje wybór sposobu wdrażania i automatyzacji centrów danych. NVIDIA twierdzi, że Cumulus jest kluczową częścią wizji sieci.

Cumulus obsługuje ponad 2000 klientów korzystających ze 130 platform sprzętowych, na których działa Cumulus Linux, system operacyjny dla przełączników sieciowych. Podobnie, Mellanox daje użytkownikom wybór oprogramowania sieciowego w ramach strategii Open Ethernet, opracowanej w 2013 roku.

Ta kombinacja sprzętu i oprogramowania pozwala programowi analitycznemu zidentyfikować problemy, które oprogramowanie AI może automatycznie rozwiązać w sieciach samouzdrawiających się i wielu innych.

Dzięki tej współpracy firmy mogą wprowadzać innowacje na wszystkich etapach, od układów scalonych po analizy w sieci i przyspieszone przetwarzanie danych za pomocą układów GPU i DPU.

Według oficjalnego bloga NVIDIA: „Sprzęt i oprogramowanie sieciowe muszą iść w parze, aby obciążenia AI, chmury i HPC mogły działać elastycznie w dowolnej części całego centrum danych. Przy zapotrzebowaniu na tego rodzaju elastyczne obliczenia nie trzeba wracać do przeszłości, w której każdy system sieciowy miał własne środowisko programowania ”.

ŹRÓDŁO >>