Procesory Intel® Core ™ z serii S 11 gen. do komputerów stacjonarnych (o nazwie kodowej „Rocket Lake-S”) zostały wprowadzone na rynek 16 marca 2021 r. na czele z flagowym procesorem Intel® Core ™ i9-11900K.

Procesory Intel® Core ™ 11 gen. do komputerów stacjonarnych

Osiągając prędkości do 5,3 GHz dzięki technologii Intel® Thermal Velocity Boost1, procesor Intel Core i9-11900K zapewnia jeszcze większą wydajność graczom i entuzjastom komputerów PC

Zaprojektowane w oparciu o nową architekturę Cypress Cove, procesory Intel Core serii S 11 gen. do komputerów stacjonarnych zostały zaprojektowane w celu zmiany wydajności sprzętu i oprogramowania oraz zwiększenia wydajności w grach. Nowa architektura przynosi nawet 19-procentowy wzrost liczby instrukcji na cykl (IPC) w stosunku do poprzedniej generacji2 dla rdzeni o najwyższej częstotliwości i dodaje grafikę Intel® UHD wyposażoną w układ Intel® UHD Architektura graficzna ® Xe zapewniająca bogate możliwości multimedialne i inteligentną grafikę. Ma to znaczenie, ponieważ gry i większość aplikacji nadal polegają na rdzeniach o wysokiej częstotliwości, aby uzyskać wysoką częstotliwość odświeżania obrazu i niskie opóźnienia.

Zaprojektowany do gry: Dzięki nowym procesorom 11 gen. Intel kontynuuje zwiększanie wydajności w grach stacjonarnych do granic możliwości i zapewnia najbardziej niesamowite wrażenia dla graczy na całym świecie.

Na szczycie znajduje się Intel Core i9-11900K 11 gen., oferujący niezrównaną wydajność z maksymalnie 5,3 GHz, ośmioma rdzeniami, 16 wątkami i 16 megabajtami pamięci Intel® Smart Cache. Odblokowany procesor Intel Core 11 gen. do komputerów stacjonarnych obsługuje duże szybkości pamięci DDR4-3200, aby umożliwić płynną rozgrywkę i bezproblemową wielozadaniowość na tej platformie.

Ulepszenia w tej generacji obejmują:

  • Do 19% poprawę wydajności IPC generacji 
  • Do 50% lepszej wydajność zintegrowanej grafiki z grafiką Intel UHD z architekturą graficzną Intel Xe
  • Obsługę technologii Intel® Deep Learning Boost i Vector Neural Network Instructions w celu przyspieszenia wnioskowania sztucznej inteligencji (AI) – znacznie poprawia wydajność w przypadku obciążeń uczenia głębokiego.
  • Udoskonalone narzędzia i funkcje do przetaktowywania umożliwiające elastyczne podkręcanie oraz dostrajanie wydajności i wrażeń.

Dzięki ścisłej współpracy z ponad 200 najlepszymi twórcami gier firma Intel wprowadza do aplikacji szereg optymalizacji dotyczących gier, silników, oprogramowania pośredniczącego i renderowania, aby mogły one wykorzystać możliwości 11 generacji procesorów Intel ®.  Procesory z serii Core™ S zapewniają ekscytujące wrażenia w grach.

 Doskonałe dostrojenie i stabilność: Procesory Intel Core 11 generacji do komputerów stacjonarnych, wprowadzają nowe narzędzia do przetaktowywania i funkcje umożliwiające bardziej elastyczne dostrajanie w celu uzyskania niezrównanych prędkości i doskonałej wydajności w grach. Ta generacja obejmuje przetaktowywanie pamięci w czasie rzeczywistym, które umożliwia zmianę częstotliwości DDR4 w czasie rzeczywistym, rozszerzając obsługę przetaktowywania pamięci dla chipsetów H570 i B560, pozwalając użytkownikom doświadczyć przetaktowywania, Advanced Vector Extensions (AVX) 2 i AVX-512, a także nowy zintegrowany kontroler pamięci z szerszymi timingami i obsługą Gear 2 (oprócz obsługi Gear 1).

 Funkcje multimedialne i strumieniowe na wiele dni: nowa seria Intel Core S 11 generacji zapewnia bogate doznania multimedialne, od gier AAA po strumieniowanie w wysokiej rozdzielczości z dodatkowymi funkcjami, w tym obsługą DDR4-3200 MHz, 20 liniami PCIe 4.0, Intel Quick Sync Video, ulepszone media (10-bitowe kodowanie AV1 / 12-bitowe kodowanie wideo o wysokiej wydajności i kompleksowa kompresja), ulepszony wyświetlacz (zintegrowane HDMI 2.0, HBR3) oraz oddzielna obsługa Thunderbolt ™ 4 i Intel Wi-Fi 6E.

Aby uzyskać więcej informacji na temat procesorów 11 generacji Intel® Core™ serii S do komputerów stacjonarnych, odwiedź stronę 

11th Gen Intel Core Desktop Processors Product Brief1

 1Intel® Thermal Velocity Boost (Intel® TVB) to funkcja, która oportunistycznie i automatycznie zwiększa częstotliwość taktowania zegara powyżej jedno- i wielordzeniowych procesorów Intel® Częstotliwości Turbo Boost Technology bazują na tym, jak bardzo procesor działa poniżej swojej maksymalnej temperatury i czy dostępny jest budżet mocy turbo. Przyrost częstotliwości i czas jego trwania zależą od obciążenia, możliwości procesora i rozwiązania chłodzenia procesora.
2Do 19% wzrost wydajności IPC (gen over gen) – Źródło: Szacunki Intela na styczeń 2021 r. W oparciu o pomiary na wewnętrznych platformach referencyjnych Intel z oprogramowaniem SPEC CPU 2017 Szybkość wykonywania 1 kopii na procesorze 11 generacji Intel® Core™ i9-11900K vs Intel 10. generacji ® Core™ i9-10900K (każdy z nich pracuje z tą samą stałą częstotliwością).

 3Do 50% wyższa wydajność zintegrowanej grafiki (w porównaniu do poprzedniej generacji) – mierzona w teście 3DMark-Fire Strike Graphics Score. Wyniki oparte są na pomiarach z dnia 01/18/2021 i mogą nie odzwierciedlać wszystkich publicznie dostępnych aktualizacji zabezpieczeń. Szczegóły – patrz ujawnienie konfiguracji.
Wydajność zależy od sposobu użytkowania, konfiguracji i innych czynników. Dowiedz się więcej na stronie www. Intel. com/PerformanceIndex.
Wyniki wydajności są oparte na testach przeprowadzonych w dniach przedstawionych w konfiguracjach i mogą nie odzwierciedlać wszystkich publicznie dostępnych aktualizacji. Szczegółowe informacje na temat konfiguracji można znaleźć w części Indeks wydajności. Żaden produkt ani komponent nie może być całkowicie bezpieczny.
Twoje koszty i wyniki mogą się różnić.
Technologie firmy Intel mogą wymagać aktywacji sprzętu, oprogramowania lub usług.
Zmiana częstotliwości taktowania lub napięcia może unieważnić wszelkie gwarancje na produkt oraz zmniejszyć stabilność, bezpieczeństwo, wydajność i żywotność procesora i innych komponentów. Szczegółowe informacje można uzyskać od producentów systemów i komponentów.