GIGABYTE Technology

GIGABYTE debiutuje z serwerami dla 3 generacji procesorów Intel® Xeon® Scalable

GIGABYTE Technology, (TWSE: 2376), lider w branży wysokowydajnych serwerów i stacji roboczych, zaprezentował ponad 20 nowych serwerów i płyt głównych przygotowanych do współpracy z jedno- lub dwusocketowymi procesorami Intel Xeon Scalable trzeciej generacji

W ofercie znajduje się 7 nowych płyt głównych, w tym 4 modele dla procesorów dwuprocesorowych, a także 10 serwerów ogólnego przeznaczenia serii R, 3 serwery wysokiej gęstości serii H, 4 serwery gęstości GPU serii G oraz serwer typu small form edge serii E. Te zrównoważone serwery są zoptymalizowane pod kątem obciążeń korporacyjnych, chmurowych, HPC, sieciowych i związanych z bezpieczeństwem.

Intel dokonał niesamowitego postępu w swoich ponad 40 SKU 3 generacji procesorów Intel Xeon Scalable. Wyższa liczba rdzeni, obsługa PCIe 4. 0 z maksymalnie 64 ścieżkami na gniazdo, zwiększenie przepustowości pamięci i całkowitej pamięci systemowej na gniazdo, a także ulepszenia w zakresie sztucznej inteligencji i bezpieczeństwa zostały dodane przy zachowaniu konkurencyjnej ceny, aby uczynić te serwery doskonałym wyborem dla nadchodzących nowych budów serwerów lub starszych serwerów, które chcą się zmodernizować w stosunku do poprzednich generacji.

"Przez lata przyzwyczailiśmy się do tego, że Intel tworzy produkty, które poszerzają możliwości serwerów, a my w GIGABYTE wspólnie tworzymy serwery dla AI, HPC i nie tylko. " powiedział Daniel Hou, wiceprezes działu Network and Communication Business Unit, GIGABYTE. "I po raz kolejny z 3rd Gen Xeon Scalable procesor widzimy kompletną, bogatą ofertę, która pozwoli nam przynieść głębokie portfolio serwerów, aby dać 2021 firmom nowe spojrzenie na centra danych, które zmieniają jutro . "

"Niesamowita ilość generowanych obecnie danych zmotywowała nas do dalszego wprowadzania innowacji i konstruowania procesorów o wysokiej wydajności obliczeniowej, które są zoptymalizowane pod kątem obciążeń od analityki in-memory po edge computing" – powiedział Greg Ernst, wiceprezes Intela ds. sprzedaży w USA. "Nasza współpraca z GIGABYTE zapewnia szybsze wprowadzanie na rynek serwerów opartych na najnowszych procesorach Intel Xeon Scalable 3 generacji. "

Zarządzanie zdalne i wieloma serwerami:

Jako część oferty GIGABYTE, GIGABYTE dostarcza GIGABYTE Management Console (GMC) do zarządzania serwerami BMC poprzez platformę opartą na przeglądarce internetowej. Dodatkowo, oprogramowanie GIGABYTE Server Management (GSM) jest dostępne do pobrania za darmo i służy do monitorowania i zarządzania wieloma serwerami. GMC i GSM oferują dużą wartość przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów licencji i utrzymania klienta.

Dowiedz się więcej >>