Supermicro rozszerza portfolio wysokowydajnych systemów jednoprocesorowych

Supermicro rozszerza swoje portfolio High-Performance Single-Processor Systems

Supermicro Computer, Inc. (SMCI), światowy lider w dziedzinie komputerów dla przedsiębiorstw, pamięci masowych, rozwiązań sieciowych i technologii komputerowych, ogłasza poszerzoną ofertę systemów jednoprocesorowych opartych na nowych procesorach Intel Xeon E-2300 i trzeciej generacji Intel Xeon Skalowalne procesory. Te nowe systemy obsługują szeroki zakres zastosowań na rozwijających się rynkach wertykalnych. W rezultacie klienci mogą zoptymalizować dokładną konfigurację potrzebną do ich aplikacji, od serwerów klasy podstawowej do inteligentnych systemów brzegowych i centrów danych.

Dzięki procesorom Intel Xeon E-2300 urządzenia MicroBlade® i MicroCloud obsługują aplikacje wymagające infrastruktury obliczeniowej o dużej gęstości, w tym strumieniowanie treści, EDA, interaktywne gry i instancje w chmurze typu bare – metal. Przedsiębiorstwa mogą również czerpać korzyści z systemów do montażu w szafie, opartych na tej nowej rodzinie procesorów, ze zwiększonymi funkcjami we/wy i zabezpieczeniami, co czyni te systemy idealnymi dla urządzeń i aplikacji zabezpieczających.

Nowe jednoprocesorowe systemy oparte na skalowalnych procesorach Intel Xeon trzeciej generacji, takie jak 6U SuperBlade®, idealne do zastosowań wielowęzłowych o dużej gęstości. Serwer brzegowy Supermicro SuperServer E403 do montażu na ścianie dla środowisk telekomunikacyjnych wykorzystuje większą liczbę rdzeni, większą pojemność pamięci i szybsze operacje we/wy wymagane do zapewnienia wysokiej wydajności w zoptymalizowanych cenach.

„Nasze rozwiązania wielowęzłowe i systemy stelażowe o dużej objętości umożliwiają nową klasę obliczeniową dla przedsiębiorstw i dostawców chmury, pozwalając na nową generację aplikacji, które optymalizują wydajność biznesową i całkowity koszt posiadania” – powiedział Charles Liang, prezes i dyrektor generalny Supermicro. „Dostarczamy rozszerzone portfolio jednoprocesorowych systemów zoptymalizowanych pod kątem aplikacji, które zapewnią dokładnie najlepszą wydajność i efektywność dla docelowych obciążeń roboczych, w tym usług telekomunikacyjnych, brzegowych, pamięci masowej, zabezpieczeń, wnioskowania AI i bare-metal.

„Nowe jednogniazdowe systemy Supermicro zapewniają wydajność i możliwości do zasilania rozszerzonego zestawu obciążeń w centrum danych i zapewniają wydajność klasy centrum danych na brzeg. Te nowe systemy obsługują we/wy PCI-E 4.0, które usuwają wąskie gardła i przyspiesza działanie aplikacji w porównaniu z systemami z procesorami wcześniejszych generacji. Obejmują one teraz również obsługę funkcji zabezpieczeń Intel SGX. Nowe systemy jednoprocesorowe są dostępne w różnych formach, w tym serwery wielowęzłowe, serwery do montażu w stojaku i stacje robocze.

Jednoprocesorowe systemy oparte na procesorach Intel Xeon Scalable trzeciej generacji obsługują do 16 gniazd DIMM, umożliwiając do 4 TB DRAM lub 6 TB DRAM + Intel Optane Persistent Memory (Pmem) – ta pojemność pamięci jest bezprecedensowa dla systemów jednoprocesorowych. Systemy oparte na procesorach Intel Xeon E-2300 zapewniają niezbędną wydajność serwera dla małych firm dzięki maksymalnie 8 rdzeniom i 128 GB pamięci DDR4 przy 95 W TDP.

Serwery firmy Supermicro zoptymalizowane pod kątem aplikacji jednoprocesorowych z procesorami Intel Xeon Scalable trzeciej generacji obejmują:

  • SuperBlade – systemy wielowęzłowe o największej gęstości
  • 5G/Edge – konfigurowalne sieci komórkowe i przetwarzanie klasy centrum danych w Intelligent Edge
  • Mainstream – Wszechstronne serwery do montażu w szafie serwerowej do zastosowań korporacyjnych
  • WIO – serwery do montażu w stojaku zoptymalizowane pod kątem I/O
  • Pamięć masowa – systemy pamięci masowej zoptymalizowane dla przedsiębiorstw

Nowe serwery Supermicro wykorzystujące procesor Intel Xeon E-2300 obejmują:

  • MicroBlade – Wszechstronne i skalowalne rozwiązania wielowęzłowe
  • MicroCloud – Systemy o wysokiej gęstości do dedykowanego lub skalowalnego hostingu w chmurze
  • WIO – ekonomiczne serwery do montażu w szafie zoptymalizowane pod kątem we/wy
  • Mainstream – serwery do montażu w szafie serwerowej klasy podstawowej dla przedsiębiorstw