GIGABYTE wprowadza na rynek serwery Liquid Cooled High-density

GIGABYTE WPROWADZA NA RYNEK SERWERY  LIQUID COOLED HIGH – DENSITY

GIGABYTE Technology, (TWSE: 2376), lider w branży serwerów i stacji roboczych o wysokiej wydajności, ogłosił dwa serwery o wysokiej gęstości, H262-ZL0 i H262-ZL2, z bezpośrednim chłodzeniem dla procesorów i nie tylko. Zaprojektowane do chłodzenia do ośmiu procesorów w 4-węzłowej obudowie 2U, serwery chłodzone oferują niezbędne chłodzenie, aby zapewnić, że wersje procesorów AMD EPYC™ z serii 7003 o mocy 280 W mogą pracować ze stabilnym, maksymalnym potencjałem. W tym celu serwery GIGABYTE H262 dostarczane są z zestawem chłodzącym dostarczonym przez CoolIT Systems. Rozwój serwerów serii H z wieloma węzłami zaspokoi potrzeby HPC, HCI, obliczeń w pamięci i badań naukowych.

Ponieważ gęstość szafy wzrasta wraz z układami o wyższym TDP, chłodzenie powietrzem może nie być najlepszą opcją, a bezpośrednie chłodzenie zapewni stabilną i wyższą wydajność. Dzięki zdolności wody do rozpraszania ciepła szybciej niż powietrze, pojawiły się opcje bezpośredniego chłodzenia, aby sprostać obciążeniom w centrach danych. Firma GIGABYTE zaprojektowała dwa serwery, H262-ZL0 do chłodzenia samych procesorów i H262-ZL2 do chłodzenia procesorów, pamięci oraz NVIDIA Mellanox ConnectX®-6.

  H262-ZL0: CPU cooling

H262-ZL2: CPU, memory & NIC cooling 

Równoważenie wydajnego chłodzenia jest głównym przedsięwzięciem, któremu firma GIGABYTE starała się zaradzić. W rezultacie partnerzy GIGABYTE z wieloma dostawcami jako jedno rozwiązanie mogą nie spełniać wszystkich zastosowań, a filozofia różnorodności dotyczy również typów systemów chłodzenia używanych w połączeniu z serwerami. W przypadku tych nowo ogłoszonych serwerów H262, GIGABYTE połączyło siły z CoolIT Systems (siedziba główna w Calgary w Kanadzie), aby zaprojektować niestandardowe komponenty do bezpośredniego chłodzenia. Ponadto CoolIT Systems dostarcza moduły dystrybucji chłodziwa (CDU) i rozdzielacze do szaf/podwozi, tworząc kompletne rozwiązanie. W ciągu ostatnich 20 lat firma CoolIT projektowała i dystrybuowała produkty dla branży komputerów stacjonarnych i centrów danych. Mając to na uwadze, CoolIT ściśle przestrzega zgodności z wymogami bezpieczeństwa i jest zgodny z UL 62368-1, który jest nowym standardem bezpieczeństwa dotyczącym certyfikacji sprzętu w centrach danych. Oprócz zgodności, rozwiązanie chłodzące CoolIT Systems charakteryzuje się wysoką niezawodnością, wysoką wydajnością i niskim spadkiem ciśnienia. Szybkozłącza i szybkozłącza produkowane przez firmę Staubli oferują to, co najlepsze w precyzyjnej produkcji i cieszą się bardzo zaufaną reputacją. Dlatego GIGABYTE oferuje niezawodne rozwiązanie chłodzące dla dużych obciążeń w centrach danych.

 

H262-ZL2 & H262-ZL0 Compute Node

GIGABYTE wprowadza bezpośrednie chłodzenie do serii H262, 4-węzłowych serwerów 2U, które obsługują procesory AMD EPYC trzeciej generacji o mocy do 200-280 W, w zależności od liczby dysków FSB. Zazwyczaj, jeśli przedni panel jest całkowicie zajęty przez 24 dyski, wówczas obsługiwane są procesory do 200 W TDP. Po zmniejszeniu liczby wnęk do 8 możliwa jest obsługa procesorów o mocy 280 W przy zwiększonym przepływie powietrza. Aby obejść zmniejszenie liczby wnęk podczas korzystania z procesorów najwyższej klasy, stworzono dwa nowe serwery H262, które pozwalają na umieszczenie 24 napędów U.2 (Gen4) z przodu i 8 procesorów TDP o mocy 280 W w gęstej obudowie 2U H262.

Model Name
H262-ZL0            H262-ZL2
Processor  2 x AMD EPYC 7003 per node, 8 total
Support up to 280W per socket
Memory 16 DIMMs per node, 64 total
Support for 3200MHz DDR4
Storage 24 x 2.5” hot-swap hybrid U.2/SATA drive bays
4 x M.2 (Gen4 x4)
Expansion Slots 1 x low-profile (Gen4 x16) slot per node, 4 total
1 x OCP 3.0 (Gen4 x16) mezzanine slot, 4 total
Network 2 x 1GbE LAN ports per node, 8 total
1 x MLAN port per node, 4 total
1 x CMC port
Power Supply Dual 2200W 80+ Platinum

W przypadku kompletnego systemu chłodzenia istnieją różne opcje w zależności od tego, czy najlepsze jest samodzielne rozwiązanie CDU, czy użytkowa. W przypadku pojedynczej szafy lub tylko jednego serwera można zainstalować pojedynczą jednostkę CDU (wydajność chłodzenia 7-10 kW) w tej samej szafie, dzięki czemu system będzie działał chłodno bez instalacji. Jeśli zaangażowanych jest wiele stojaków, odpowiednie mogą być jednostki CDU.

„Nasi klienci pytali o rozwiązania chłodzone LIQUID COOLED HIGH – DENSITY i jesteśmy wdzięczni za współpracę z CoolIT Systems w celu zapewnienia wydajnego chłodzenia. Nowe serwery H262 o wysokiej gęstości to pierwsza fala serwerów GIGABYTE z zestawami do bezpośredniego chłodzenia , która w naszych testach wykazała się imponującą wydajnością” – powiedział Alan Chen, wiceprezes działu Network & Communication Business Unit w GIGABYTE. „Włączenie technologii chłodzenia cieczą CoolIT Systems do serwerów GIGABYTE H262 zapewni wysoką wydajność i dostępność oraz gwarancje GIGABYTE i CoolIT”.

Ta współpraca z GIGABYTE pozwala firmie CoolIT dostarczać liderom w projektowaniu centrów danych najnowocześniejsze rozwiązania, które łączą zarówno wysokowydajne, jak i energooszczędne rozwiązania chłodzące” – mówi Brandon Peterson, wiceprezes ds. produktu w CoolIT Systems. „Chłodzenie  LIQUID COOLED HIGH – DENSITY stało się nowym standardem skalowalnych, energooszczędnych wdrożeń centrów danych, a firma GIGABYTE wykonała świetną robotę, promując tę wizję”.