Bang & Olufsen świętuje 95-lecie doskonałości dzięki nowym flagowym słuchawkom

Beoplay H95 Bang & Olufsen

Aby uczcić 95 lat innowacji w dźwięku, projektowaniu i rzemiośle, Bang & Olufsen postanowił stworzyć najlepsze bezprzewodowe słuchawki. Bang & Olufsen ogłosił, iż  nowy Beoplay H95 to: najwyższa jakość dźwięku, długotrwały komfort, prawdziwie skuteczna redukcja szumów, piękna obudowa, najwyższej jakości materiały i najbardziej satysfakcjonujące do tej pory wrażenia użytkownika z bezprzewodowych słuchawek Bang & Olufsen.

"Beoplay H95 to połączenie najlepszych elementów dźwięku, wzornictwa i kunsztu Bang & Olufsen – udoskonalenie w kategorii słuchawek, które podnosi nasze 95-letnie dziedzictwo do najwyższych standardów", powiedział Christoffer Poulsen wiceprezes Bang & Olufsen ds. zarządzania produktami 

Doskonałe dopasowanie do długotrwałego noszenia

Komfort i dopasowanie są niezbędne, aby naprawdę cieszyć się jakością dźwięku. Beoplay H95 ma owalną konstrukcję z miękkimi nausznikami z jagnięcej skóry, które zapewniają luksusowe i doskonałe dopasowanie nawet przy długotrwałym użytkowaniu, a innowacyjny i intuicyjny interfejs użytkownika zapewnia połączenie sterowania dotykowego z mechanicznymi pokrętłami.

Rama ze szczotkowanego aluminium kontrastuje z fakturą skórzanej opaski, nadając jej minimalistyczny i wyrafinowany wygląd. Magnetycznie odczepiane poduszki ze skóry jagnięcej wyglądają elegancko, a wyściółka wewnętrzna z pianki z pamięcią adaptacyjną, w połączeniu z obracającymi się wkładkami dousznymi,  zapewniają doskonałe dopasowanie oraz najwyższy komfort słuchania wraz z pasywną redukcję dźwięku.

„Beoplay H95 jest wynikiem naszej filozofii, zgodnie z którą ukierunkowane projektowanie daje piękny projekt – to estetyka i wydajność, które współdziałają ze sobą” – mówi Gavin Ivester Wiceprezes ds. Projektowania Bang & Olufsen i kontynuuje: „Przedstawiamy projekt za pomocą podstawowych form, kierując się funkcją oraz nieskazitelnym wykonanym . Ta dbałość o szczegóły i wyjątkowa wydajność są rdzeniem naszego języka projektowania, ekspresyjnego minimalizmu i nadają Beoplay H95  spokojną, pewną siebie osobowość ”.

Zoptymalizowane w Wirtualnym Laboratorium Akustycznym Bang & Olufsen 

Beoplay H95 został zaprojektowany w oparciu o zestaw niestandardowych 40-milimetrowych przetworników tytanowych z magnesami neodymowymi zamontowanymi w obudowach portowych, natomiast konstrukcja dźwiękowa jest realizowana z wykorzystaniem filtrów w opatentowanym silniku cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP) opracowanym przez Bang & Olufsen.  Słuchawki wykorzystują imponującą pasywną redukcję szumów z najbardziej zaawansowaną aktywną redukcją szumów (ANC) spośród wszystkich słuchawek Bang & Olufsen, która jest zarówno regulowana, jak i adaptacyjna.  Wydajność ANC jest w całości oparta na cyfrowym przetwarzaniu i wykorzystuje zarówno mikrofon zasilający, jak i sprzężenia zwrotne w celu jak największej redukcji szumów. Strojenie i testowanie przetwarzania ANC odbywało się w warunkach rzeczywistych, jak również w Wirtualnym Laboratorium Akustycznym (VR Lab) Bang & Olufsen w Struer, gdzie inżynierowie są w stanie naśladować różne warunki akustyczne, począwszy od samolotów, stacji kolejowych, pomieszczeń biurowych i hałasu ulicznego. 

Precyzyjne pokrętła regulacji głośności

Bang & Olufsen jest pionierem w zakresie interfejsów dotykowych na powierzchniach aluminiowych. Dzisiaj duńska firma audio idzie o krok dalej, dodając precyzyjne aluminiowe pokrętło z każdej strony Beoplay'a H95. Zainspirowane pierścieniami ostrości w obiektywach wysokiej klasy kamer, pokrętła poruszają się precyzyjnie i z odpowiednią dozą płynnego oporu. Każda tarcza ma drobną, liniową teksturę. Jest to element o wysokiej czułości, który sprawia, że preferencje dźwiękowe są szybko dostępne. Pokrętło z prawej strony reguluje głośność, a pokrętło z lewej -ANC i transparentność.

W dzisiejszym świecie naprawcza cisza może być istotną częścią przestrzeni mentalnej i spokoju ducha. Nowe słuchawki Beoplay H95 bazują na imponującej, pasywnej redukcji szumów z najbardziej zaawansowanym systemem aktywnej eliminacji szumów (ANC) spośród wszystkich słuchawek Bang & Olufsen, który jest zarówno regulowany jak i adaptacyjny. Wydajność ANC jest w całości oparta na cyfrowym przetwarzaniu i wykorzystuje zarówno mikrofon zasilający, jak i sprzężenie zwrotne w celu jak największej redukcji szumów.

Znakomity czas pracy na baterii i jakość połączeń

Beoplay H95 ma wiodący na rynku czas pracy na baterii i do 38 godzin odtwarzania na jednym ładowaniu – nawet przy włączonym ANC. Jeśli chcesz utrzymywać kontakt z rodziną lub współpracownikami, cztery mikrofony głosowe zapewniają doskonałą wyrazistość podczas wykonywania połączeń. Beoplay H95 wykorzystuje technologię formowania wiązki i zaawansowaną technologię redukcji szumów w celu jak najwyraźniejszego uchwycenia głosu, przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu szumów tła. Obejmuje to również intensywne przetwarzanie tonów bocznych, które daje bardziej naturalne uczucie mowy. Co więcej, Beoplay H95 posiada regulowany przez użytkownika tryb przezroczystości, który pozwala użytkownikowi na słyszenie otoczenia bez konieczności zdejmowania słuchawek.

Składają się płasko w kompaktowej aluminiowej walizce

Beoplay H95 jest łatwy i elegancki w transporcie, dzięki czemu można go używać w domu, biurze, miejscu pracy i w podróży. Aluminiowe ramiona, charakterystyczny element Bang & Olufsen, są wzbogacone dodatkowymi obrotowymi zawiasami, dzięki czemu słuchawki składają się płasko i do wewnątrz, do bardzo małych rozmiarów, które idealnie mieszczą się w kompaktowym futerale o aluminiowej obudowie. Podszyte dopasowaną tkaniną wewnątrz, słuchawki są chronione przed uderzeniami. Obudowa jest klasyczną obudową Bang & Olufsen – zbudowaną z pięknych materiałów i przeznaczoną do eksponowania.

Akcesoria z aluminium, skóry i tkaniny

Oznaka prawdziwego rzemiosła tkwi w szczegółach. Nawet akcesoria – zasilacz lotniczy, przewód do ładowania i przewód audio – zostały dopracowane w szczegółach dzięki dopasowanej aluminiowej obudowie i tkanym sznurkom z tkaniny ze skórzanym paskiem, dzięki czemu splątane przewody należą do przeszłości. 

ACC i aptXTM Adaptive

Aby dodatkowo zapewnić niezrównane wrażenia słuchowe, Beoplay H95 jest wyposażony w ACC i aptXTM Adaptive – dynamicznie regulowany kodek audio nowej generacji, zaprojektowany w celu zapewnienia solidnego, bezprzewodowego dźwięku o niskiej latencji i niskiej przepływności, a Bluetooth 5.1 zapewnia optymalną łączność.

Dostępność

Beoplay H95 zostanie wprowadzona w wersji Black and Grey Mist i będzie dostępna we wrześniu 2020 r.