Intel wprowadza na rynek najlepszy na świecie procesor do gier Intel Core 12 i9-12900K


Intel  wprowadza na rynek najlepszy na świecie procesor do gier Intel Core 12 i9-12900K

Intel® Thread Director umożliwia bezproblemową współpracę dwóch nowych mikro architektur rdzeniowych, kierując system operacyjny (OS) tak, aby we właściwym czasie umieścić właściwy wątek na właściwym rdzeniu. Firma Intel współpracowała z ekosystemem nad szeroko zakrojonymi testami w celu optymalizacji wydajności i zgodności, a w ramach wzmocnionych inwestycji firmy w społeczność programistów opublikował oficjalne dokumenty dla programistów ze wskazówkami, jak niezależni dostawcy oprogramowania mogą optymalizować aplikacje pod kątem wydajnych platform hybrydowych.

„Jesteśmy na początku nowej ery komputerów PC, którą zapoczątkowało wprowadzenie systemu Windows 11” – powiedział Panos Panay, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. produktów w firmie Microsoft. „Dzięki systemowi Windows 11 i nowej technologii Thread Director firmy Intel użytkownicy zobaczą, jak wydajność ich komputerów osiągnie nowy poziom dzięki nowej rodzinie procesorów Intel Core 12. generacji”.

Połączenie nowej wydajnej architektury hybrydowej firmy Intel i nowej technologii procesowej Intel 7 zapewnia lepszą wydajność jedno – i wielowątkową, umożliwiając:

  • najlepszy na świecie procesor do gier:  Intel Core dwunastej generacji, dostępna z maksymalnie 16 rdzeniami i 24 wątkami, obejmuje najlepszy na świecie procesor do gier, Core i9-12900K, zapewniający wrażenia w grach w najpopularniejszych tytułach. Core i9-12900K zapewnia niesamowity wzrost wydajności z pokolenia na generację, w tym do 25% więcej FPS w Troy: A Total War Saga, do 28% więcej FPS w Hitman 3 i do 23% więcej FPS w Far Cry 63. Udoskonalone przez Intel® Killer™ Wi-Fi 6E, aby uzyskać do 75% mniejsze opóźnienia podczas grania podczas wielozadaniowości4.
  • skok w wydajności tworzenia treści: Postępy w zakresie wydajności wielowątkowej, responsywne działanie rdzeni P i możliwość przenoszenia danych z niewiarygodną szybkością za pomocą pamięci DDR5 zapewniają przywództwo we wszystkich rodzajach środowisk tworzenia treści, w tym:
  • możliwość podkręcania10: zapewniające najwyższą personalizację wydajności, w tym możliwość podkręcania wydajnych rdzeni i pamięci DDR5. Entuzjaści i gracze mogą wypróbować nowe funkcje platformy w ramach najnowszego narzędzia Intel® Extreme Tuning Utility (XTU) 7.5. Począwszy od Core i9-12900K, XTU będzie również obsługiwał podkręcanie jednym kliknięciem dzięki Intel Speed Optimizer dla odblokowanych procesorów 12. generacji. Ponadto firma Intel wprowadziła najnowszy profil Intel® Extreme Memory Profile (XMP) 3.0 z obsługą DDR5, oferując dodatkowe profile, w tym nowe niestandardowe profile wielokrotnego zapisu i elastyczne dostosowywanie podkręcania pamięci.  

Kluczowe udoskonalenia platformy obejmują:
• pamięć DDR5 o szybkości do 4800 MT/s.
• do 30 MB Intel® Smart Cache (L3) i 14 MB pamięci podręcznej L2 w celu zwiększenia pojemności pamięci przy zmniejszonym opóźnieniu.
• zintegrowana szybka sieć bezprzewodowa z technologią Intel Killer Wi-Fi 6E, która łączy wiodącą w branży łączność Wi-Fi 6E z zaawansowaną technologią sieciową do gier w celu zminimalizowania opóźnień, opóźnień i utraty pakietów10.
• dyskretna uniwersalna łączność kablowa Thunderbolt 4 do rozbudowy urządzeń zewnętrznych.

Wraz z procesorami Intel Core 12. generacji do komputerów stacjonarnych firma Intel wprowadza na rynek nowy chipset z serii Intel 600 z zaawansowanymi funkcjami zwiększającymi niezawodność i wydajność. Nowe linie PCIe Gen 4.0 zapewniają łącznie 28 linii poza chipsetem, zintegrowane USB 3.2 Gen 2×2 zapewnia nawet podwojenie przepustowości, DMI Gen 4.0 zwiększa przepustowość chipsetu do procesora, zapewniając szybki dostęp do urządzeń peryferyjnych i sieci.

Po raz pierwszy firma Intel wprowadza urządzenie Intel® Volume Management Device (VMD) do chipsetów komputerów PC, aby uprościć kontrolę pamięci masowej, umożliwiając bezpośrednią kontrolę i zarządzanie dyskami SSD opartymi na NVMe z magistrali PCIe bez dodatkowych kontrolerów RAID lub innych adapterów sprzętowych.