NVIDIA rozszerza swoją ofertę o BlueField-3.

NVIDIA rozszerza ofertę

Pierwszy DPU 400 Gb/s z przetwarzaniem liniowym Software-Defined Networking, Storage i Cybersecurity

GTC – NVIDIA ogłosiła, że NVIDIA ® BlueField ®-3 DPU, jednostka przetwarzania danych nowej generacji, zapewniająca najbardziej wydajne funkcje definiowanej programowo sieci, pamięci masowej i akceleracji bezpieczeństwa cybernetycznego dostępna dla centrów danych. BlueField-3, pierwszy procesor DPU stworzony z myślą o AI i akceleracji obliczeń, umożliwia każdemu przedsiębiorstwu dostarczanie aplikacji w dowolnej skali z wiodącą w branży wydajnością i bezpieczeństwem centrum danych. Jest on zoptymalizowany pod kątem środowisk multi-tenant i cloud-native, oferując definiowane programowo, sprzętowo akcelerowane usługi sieciowe, pamięci masowej, bezpieczeństwa i zarządzania w skali centrum danych. Jeden moduł BlueField-3 DPU zapewnia usługi centrum danych równoważne nawet 300 rdzeniom CPU, uwalniając cenne cykle procesora do uruchamiania aplikacji o znaczeniu krytycznym dla działalności firmy.

 "Nowoczesne chmury hiperskalowe napędzają nową, fundamentalną architekturę centrów danych", powiedział Jensen Huang, założyciel i prezes firmy NVIDIA. "Nowy typ procesora, zaprojektowany do przetwarzania oprogramowania infrastruktury centrum danych, jest potrzebny do przyspieszenia ogromnego obciążenia obliczeniowego wirtualizacji, sieci, pamięci masowej, bezpieczeństwa i innych usług AI w chmurze. Nadszedł czas na BlueField DPU. "

 BlueField-3 i Morpheus zapewniają bezpieczeństwo wszędzie

Jednostki BlueField-3 DPU przekształcają tradycyjną infrastrukturę w środowiska "zero trust" – w których każdy użytkownik centrum danych jest uwierzytelniany. 

BlueField-3, pierwsze w branży urządzenie DPU 400GbE/NDR, zapewnia niezrównaną wydajność sieciową. Posiada 10x moc obliczeniową poprzedniej generacji, z 16-krotnym zwiększeniem liczby rdzeni Arm A78 i 4-krotnym przyspieszeniem dla kryptografii. BlueField-3 jest również pierwszym DPU obsługującym PCIe piątej generacji i oferującym akcelerację centrów danych z synchronizacją czasową. BlueField-3 zapewnia widoczność sieci w czasie rzeczywistym, wykrywa i reaguje na cyberzagrożenia oraz działa jako agent monitorujący lub telemetryczny dla NVIDIA Morpheus, najnowocześniejszej platformy cyberbezpieczeństwa opartej na sztucznej inteligencji i działającej w chmurze.

NVIDIA DOCA SDK 1.0

BlueField-3 wykorzystuje NVIDIA DOCA™, architekturę data-center-on-a-chip, która zapewnia twórcom oprogramowania kompletną, otwartą platformę programistyczną do tworzenia definiowanych sprzętowo aplikacji sieciowych, magazynowych, bezpieczeństwa i zarządzania, działających na jednostkach BlueField DPU. 

Ecosystem Adoption of NVIDIA DPUs

Wiodący producenci serwerów Dell Technologies, Inspur, Lenovo i Supermicro integrują jednostki DPU BlueField w swoich systemach. Dostawcy usług w chmurze na całym świecie wykorzystują jednostki DPU BlueField do przyspieszania obciążeń, w tym Baidu, JD. com i UCloud. Ekosystem BlueField rozszerza się również dzięki wsparciu BlueField-3 przez wiodących partnerów platformy chmury hybrydowej Canonical, Red Hat i VMware; liderów w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego Fortinet, Guardicore i dostawców pamięci masowej DDN®, NetApp i WekaIO; oraz dostawców platform brzegowych Cloudflare, F5 i Juniper Networks. 

Red Hat kontynuuje współpracę z firmą NVIDIA w ramach otwartego ekosystemu, który przyspiesza innowacje, zapewniając jednocześnie dostęp do najnowszych rozwiązań sprzętowych dla infrastruktury kompozytowej", powiedział Chris Wright, szef działu technologicznego w firmie Red Hat. "Dostrzegamy potrzebę tworzenia zaawansowanych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i automatyzacji sieci i jesteśmy podekscytowani obsługą jednostek DPU BlueField oraz frameworka NVIDIA Morpheus AI za pośrednictwem Red Hat Enterprise Linux, Red Hat OpenShift, wiodącej w branży platformy kontenerów i chmury hybrydowej napędzanej przez Kubernetes."

"Nasi wspólni klienci ścigają się, aby wykorzystać moc AI w aplikacjach dla przedsiębiorstw" – powiedział Lee Caswell, wiceprezes ds. marketingu Cloud Platform Business Unit w VMware. "Wizja infrastruktury korporacyjnej opartej na VMware Cloud Foundation i certyfikowanej za pomocą nowo zaprezentowanego układu NVIDIA BlueField-3 DPU wskazuje klientom drogę do zwiększenia wydajności aplikacji, spójnego modelu operacyjnego w środowiskach zwirtualizowanych i bare-metal, a także nowego modelu zapewniania bezpieczeństwa typu "zero-trust" bez obniżania wydajności."

 BlueField-2 już dostępny

BlueField-3 jest w pełni kompatybilny wstecz z BlueField-2, który zapewnia niezrównaną wydajność w zakresie odciążania, przyspieszania i izolowania obciążeń centrum danych. BlueField-2 jest ogólnie dostępny z dwoma portami sieciowymi 100Gb/s Ethernet lub InfiniBand i maksymalnie ośmioma rdzeniami Arm. BlueField-2 DPU zawiera akceleratory dla definiowanej programowo pamięci masowej, sieci, bezpieczeństwa, przesyłania strumieniowego, kryptografii TLS/IPSEC o szybkości liniowej, precyzyjnego taktowania dla telco 5G i centrów danych z synchronizacją czasową oraz innych usług infrastruktury chmurowej.

Dostępność

Sample BlueField-3 mają być dostępne w pierwszym kwartale 2022 roku

BlueField-2 jest już dostępny na zamówienie