Processor 12th Gen Intel Core

Processor 12th Gen Intel Core 

Na targach CES 2022 firma Intel wprowadziła na rynek procesory Intel® Core™ 12. generacji (o nazwach kodowych Alder Lake S-series i H-series), pierwszą rodzinę procesorów ulepszoną pod kątem , aby zapewnić wydajną architekturę hybrydową, która łączy Performance i Efficient z Intel® Thread Director. Udoskonalone w celu przyspieszenia innowacji aplikacji Internetu rzeczy, nowe procesory oferują klientom detalicznym, produkcyjnym, opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa cyfrowego większą liczbę rdzeni oraz zaawansowane możliwości graficzne/mediów/wyświetlaczy i sztucznej inteligencji, a także szeroki zakres cen, wydajności i moc.

„Procesory Intel Core 12. generacji umożliwiają naszym klientom wykonanie największego kroku w kierunku stworzenia świata definiowanego programowo na brzegu sieci – od udostępniania bogatych wrażeń wizualnych na różnych klientach po obsługę obciążeń o różnej krytyczności na jednej platformie brzegowej”.   John Healy, wiceprezes Intela w Internet of Things Group i dyrektor generalny ds. zarządzania platformami i obsługi klienta.

Dlaczego jest to ważne:

Dzięki połączeniu nowej wydajnej architektury hybrydowej Intela i technologii procesowej Intel 7, rodzina procesorów Intel Core 12. generacji zapewnia kluczowe cechy, które odróżniają ją od innych rozwiązań dostępnych dla handlu detalicznego, opieki zdrowotnej, produkcji i wideo, w tym:

 • Wysoka wydajność obliczeniowa i elastyczność dla cięższych obciążeń IoT.
 • Przyspieszona sztuczna inteligencja i możliwości głębokiego uczenia się bez dodatkowego sprzętu.
 • Wbudowana niezawodność warunków użytkowania.
 • Ulepszone zintegrowane procesory graficzne obsługujące wyświetlacze 4K i 8K.
 • Zabezpieczenia sprzętowe do ochrony podatnych urządzeń IoT.
 • Silny ekosystem i społeczności open source do obsługi wielu systemów operacyjnych, umożliwiające klientom IoT wybór odpowiednich systemów operacyjnych dla ich docelowych aplikacji.

Alder Lake S-series:

Procesory Intel Core 12. generacji do komputerów stacjonarnych dla IoT są do 1,36  szybsze w przypadku pracy w jednym wątku 1, do 1,35 w przypadku pracy wielowątkowej 2, do 1,94 w przypadku wydajności graficznej 3 i do 2,81 w porównaniu z wydajnością wnioskowania klasyfikacji obrazów GPU4 z procesorami Intel® Core™ 10. generacji. Procesory Intel Core 12. generacji do komputerów stacjonarnych dla IoT zawierają grafikę Intel® UHD Graphics 770 napędzaną przez architekturę Intel® Xe obsługującą wirtualizację wyświetlacza i do czterech niezależnych wyświetlaczy. Obsługa pamięci PCIe 5.0/PCIe 4.0 i DDR5/DDR4 w połączeniu z funkcjami bezpieczeństwa i zarządzania oraz sztuczną inteligencją pomaga zwiększyć produktywność i napędzać przyszłe innowacje w aplikacjach IoT. Jednostki SKU IoT oferują do 16 rdzeni i 24 wątki o mocy od 35 W do 65 W TDP, funkcje w czasie rzeczywistym, długotrwałą dostępność i długoterminowe wsparcie oprogramowania. Procesory te zapewniają korzyści w wielu branżach.

 • Klienci z sektora detalicznego, bankowego, hotelarskiego i edukacyjnego będą mogli poprawić konwergencję obciążenia pracą, zwiększyć wartość z bezproblemowych punktów sprzedaży aby poprawić wrażenia z interaktywnego wyświetlania.
 • Klienci z branży produkcyjnej mogą lepiej wykorzystać przemysłowe komputery PC, serwery brzegowe, zaawansowane kontrolery, systemy wizyjne maszyn i zwirtualizowane platformy sterowania.
 • Klienci opieki zdrowotnej będą mogli dostarczać zaawansowane obrazowanie ultrasonograficzne, wózki medyczne, endoskopy i urządzenia kliniczne.
 • Klienci zajmujący się bezpieczeństwem cyfrowym będą mogli uzyskać więcej wyników z analiz skrzynek AI, sieciowych rejestratorów wideo i ścian wideo.  

Alder Lake H-series:

 Oszacowano, że procesory mobilne Intel Core 12. generacji do IoT działają do 1,04 w przypadku pracy w jednym wątku 5, do 1,18 w przypadku pracy i trybie wielowątkowym 6 i do 2,29 w zakresie wydajności grafiki 7 w porównaniu z procesorami Intel® Core™ 11. generacji . Te jednostki SKU mają do 14 rdzeni i 20 wątków o mocy od 35 W do 45 W TDP. Intel zapowiada również procesory Intel Core 12. generacji z serii U i P z zakresem TDP od 15 W do 28 W. Cztery rury wyświetlania pozwalają na kompletne wdrożenia ścian wideo z bogatą, wciągającą grafiką Intel® Iris® Xe, w połączeniu z obsługą sztucznej inteligencji do wnioskowania i scenariuszy widzenia maszynowego. Procesory te zapewniają szeroki zakres korzyści w różnych branżach, w tym:

 • Klienci z sektora detalicznego, bankowego, hotelarskiego i edukacyjnego będą mogli usprawnić konsolidację obciążeń i poprawić wrażenia dzięki czterem rurom wyświetlającym do ścian wideo, a także interaktywnym tablicom i kioskom ze sztuczną inteligencją do dostarczania analiz.
 • Klienci z sektora produkcji przemysłowej będą mogli lepiej wykorzystać widzenie maszynowe do kontroli części, połączone z panelami interfejsu człowiek-maszyna i komputerami przemysłowymi.
 • Klienci opieki zdrowotnej będą realizować ulepszone obrazowanie medyczne w urządzeniach, takich jak ultradźwięki ze sztuczną inteligencją/analizą, aby pomóc w diagnostyce, telemedycynie i robotyce.
 • Klienci korzystający z cyfrowego bezpieczeństwa i ochrony będą korzystać z wizji maszynowej we wdrożeniach brzegowych, sieciowych rejestratorów wideo z funkcjami sztucznej inteligencji i będą mogli wykorzystać tę technologię do zastosowań, w tym inteligentnych budynków, inteligentnych fabryk i inteligentnych miast.

Availability:

 Z procesorami Intel 12. generacji Core korzysta już ponad 80 klientów IoT uczestniczących w programie wczesnego dostępu firmy Intel. Oczekuje się, że seria S Alder Lake będzie dostępna w styczniu 2022 r.; Seria Alder Lake H będzie dostępna w kwietniu 2022 roku.

Dowiedz się więcej >>